Prowadzenie stajni, budowa infrastruktury, rozwiązania, transport

Katarzyna Komar
21-02-2020

Dlaczego NIE WOLNO dokarmiać cudzych koni – cz. 1

Mało jest tematów wzbudzających większe emocje wśród właścicieli stajni, zwłaszcza przydomowych, oraz pensjonariuszy ośrodków, w których prowadzona jest nauka jazdy (głównie dla dzieci), niż niekontrolowane dokarmianie.
Katarzyna Komar
04-08-2019

Koń to nie jest kajak!!!

Na blogu serwisu internetowego www.wsiodle.lodzkie.pl natrafiliśmy ostatnio na artykuł pt. „Czy można wypożyczyć konika do lasu?” autorstwa Izy Domagały ze Stajni Stara Dąbrowa. Tekst jest bardzo króciutki, ale inspirujący, bo i u nas zdarzały się już niejednokrotnie takie zapytania. Również, jak pani Iza, odpowiadałam zdecydowanie, że niestety, nie ma takiej możliwości – można się jedynie umówić na wyjazd w teren z instruktorem. Dlaczego?
Katarzyna Komar
10-07-2019

Dlaczego warto puszczać na wybieg konie bez kantarów - cz. 2

Raz już pisałam na blogu o tym, dlaczego warto puszczać na wybieg konie bez kantarów. Cały wpis dotyczył raczej naszego, ludzi, bezpieczeństwa, i to prawnego. Tym razem będzie o bezpieczeństwie koni. Będzie krótko, bo rzecz jest raczej oczywista.
Jerzy Komar
23-02-2019

TRACES, czyli konie w transporcie międzynarodowym

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób posługuje się dobrze przynajmniej jednym językiem obcym, a internet pełen jest ofert sprzedaży koni również w innych krajach Unii Europejskiej. Kiedyś chcieliśmy kupić z zagranicy konia, którego obserwowaliśmy właściwie od momentu narodzin. Jednak kiedy zaczęliśmy rozpytywać znajomych i czytać, jak się właściwie transportuje konie między krajami UE i jak wygląda kwarantanna, okazało się, że mało kto w ogóle coś na ten temat wie.
Jerzy Komar
16-02-2019

Woda w stajni, moda czy konieczność?

Jeżdżąc po stajniach w całej Europie, widywałem, zwłaszcza na południu kontynentu automatyczne poidła, i o ile mowa o południu Francji czy Hiszpanii, jest to wygodne rozwiązanie nie nastręczające problemów zimą. Jednak w klimacie bardziej zbliżonym do naszego zimą woda czasem zamarza.
Katarzyna Komar
26-01-2019

Dlaczego warto puszczać na wybieg konie bez kantarów – cz. 1

Pewne deszczowe niedzielne popołudnie w pełni lata. Po ukończeniu zwykłych obrządków wracamy do domu odpocząć trochę, nadrobić lekturę, popracować przy komputerze. Latem tylko w deszczowe dni mamy taką możliwość. Przez uchylone okno od ulicy słyszymy czyjeś głosy. Drogą idą starsi państwo z wnuczkami. Raptem gdzieś znikają. Za zakrętem ich nie widać. Niedobre przeczucie poderwało nas na nogi. Wyszliśmy na podwórze – nikogo ani śladu, ale od strony padoków słychać podniesione głosy. Biegniemy w tamtą stronę. I co się okazało?
Jerzy Komar
12-01-2019

Jak wyznaczyć czworobok?

Jeżdżąc po różnych stajniach zarówno w Polsce jak i w Europie, widywałem różne rozwiązania i zdziwiło mnie, jak często czworobok nie ma kształtu prostokąta. W tym wpisie postaram się przybliżyć metody wyznaczenia w terenie idealnego prostokąta.
© Stajnia Girawolta Blog
Nasale Nowy Gródek 3
46-220 Byczyna
tel.: +48 731 085 161
e-mail: stajnia.girawolta@gmail.com